Side West Park ★★★★5.495 Kč
nejlepší cena
Lokalita:
Side, Turecko
Strava:
All inclusive
Délka:
8, 11, 15 dní
Odlet z:
Praha, Brno, Ostrava
VYBER TERMÍN
Grand Seker hotel ★★★★★7.800 Kč
Lokalita:
Side, Turecko
Strava:
All inclusive
Délka:
8, 11, 15 dní
Odlet z:
Praha, Brno, Ostrava
VYBER TERMÍN

Turecko Alanya

Úvod k destinaci Alanya

Alanya bezesporu patří k těm nejoblíbenějším a nejznámějším turistickým cílům v Turecku. Je to město ležící na pobřeží Středozemního moře a představuje východní hranici tzv. Turecké Riviéry. Alanya má cca 95 tisíc obyvatel. Na české poměrně je to poměrně mnoho, na to že se jedná o dovolenkovou destinaci. Ale nelekejte se, Alanya si oproti jiným přímořským městům zachovala ráz typického tureckého města. A to je její největší přednost.

Alanya je charakteristická svým hradem, který je umístěn vysoko nad pobřežím a rozděluje tak  dvě místní hlavní pláže. Rozhodně stojí za navštívení, už kvůli výhledu. Ale pozor, je opravdu vysoko, pěšky je to výlet na celý den.

alanya

Alanya – pohled z hradu
autor: Ozgurmulazimoglu/wiki

Alanya není to samé jako Antalya, která je také známou letní destinací a ve které se nachází hlavní letiště pro celou oblast Turecké Riviéry.

Pláže v Alanyi

Přímo v Alanyi se nacházejí dvě pláže. Obě dvě Kleopatřiny pláže (západní a východní) jsou orientované po celé své délce směrem na jih a omývané otevřeným Středozemním mořem.  Kleopatřina pláž, která je cca 3 km dlouhá získala ocenění EU za spokojenost návštěvníků. Obě pláže jsou písečné, široké a s pozvolným vstupem do moře.

 

Dovolená v malebné Alanyi? Aktuálně nejlevnější nabídky ZDE!

 

Dovolená v Alanyi

Alanya nabízí opravdu mnoho, a proto zde bezesporu prožijete krásnou dovolenou. Ano, samozřejmě to do jisté míry závisí na konkrétním hotelu, který si vyberete. Proto Vám před samotnou rezervací doporučuji vyhledat a přečíst si o hotelu recenze. Počítejte s tím, že je to větší letovisko. Svým rázem srovnatelné s Antalyí nebo některými bulharskými destinacemi jako je například letovisko Slunečné pobřeží, případně Zlaté Písky. Čím blíže ke městu budete ubytováni, tím bude pobřeží lemovat více hotelů a potažmo bude i více lidí na pláži.

Centrum letoviska Vás okouzlí svoji tradiční tureckou atmosférou a místní přístav i hrad se Vám vryje do paměti. Zkrátka letovisko se vším všudy.

Aktuální počasí

Před Vaší dovolenou si zjistěte vše o podnebí a aktuálním počasí v Alanyi, ať víte, co vás bude čekat.

Clear
Today 08/30 0%
Clear
Plentiful sunshine. High 33C. Winds S at 10 to 15 km/h.
Clear
Tomorrow 08/31 0%
Clear
Mainly sunny. High 34C. Winds SW at 10 to 15 km/h.
Clear
Thursday 09/01 10%
Clear
Sunny. High near 35C. ENE winds shifting to SW at 15 to 25 km/h.
Clear
Friday 09/02 0%
Clear
Sunny skies. High 34C. Winds S at 10 to 15 km/h.
Chance of a Thunderstorm
Saturday 09/03 40%
Chance of a Thunderstorm
Sunny skies during the morning hours. Scattered showers and thunderstorms developing in the afternoon. High 32C. Winds SSW at 10 to 15 km/h. Chance of rain 40%.
Clear
Sunday 09/04 20%
Clear
Mainly sunny. High 31C. Winds SSW at 10 to 15 km/h.

Mapa Alanya

Podívejte se na okolí v této destinaci. Lokalita Vás doslova nadchne.