Side West Park ★★★★5.495 Kč
nejlepší cena
Lokalita:
Side, Turecko
Strava:
All inclusive
Délka:
8, 11, 15 dní
Odlet z:
Praha, Brno, Ostrava
VYBER TERMÍN
Grand Seker hotel ★★★★★7.800 Kč
Lokalita:
Side, Turecko
Strava:
All inclusive
Délka:
8, 11, 15 dní
Odlet z:
Praha, Brno, Ostrava
VYBER TERMÍN

Turecko Bodrum

Úvod k destinaci Bodrum

Bodrum, nejznámější dovolenkové letovisko při pobřeží Egejského moře, leží na jižní straně malého a slunného poloostrova. Přes mořskou úžinu je vidět oblíbený řecký ostrov, ostrov Kos. Bodrum je typické středně veliké turecké město, který má zachovalý svůj původní ráz a poskytuje ideální zázemí pro letní dovolenou.

Charakteristické je zdejší příjemné podnebí, které je v letních měsících typické svými slunečními dny. Ty ovšem nejsou tak horké jako v oblasti Turecké riviéry.

Čisté moře a kouzelný přístav, to vše jsou důvody, proč do oblasti Bodrumu každoročně míří Evropané dychtící po odpočinku u moře.

 

Dovolená v oblasti Bodrumu? Máme ty nejlevnější nabídky!

 

dívka na pláži

Dívka na pláži v Bodrumu

Pláže v oblasti Bodrum

Samotný Bodrum se táhne podél pobřeží dvou zálivů, jež od sebe odděluje vyvýšenina se starobylou pevností. Pro koupání je ideálnější východní záliv, v tom západním je totiž přístav, ideální místo k večerním procházkám.

Pláže mají velmi podobný charakter jako písčité pláže na Turecké riviéře. Jsou čisté a převážně písčité. Moře se začíná vyhřívat již během jara a jeho teplota je pro koupání ideální již na začátku května. Hlavní koupací sezóna končí koncem října. Na většině pláží je turistům nabízen i adrenalinovější způsob, jak strávit dovolenou. Široká škála vodních sportů zaručí, že se nudit nebudete.

Památky v Bodrumu

Jakmile vás opalování se u Vašeho hotelového bazénu či u moře omrzí, můžete navštívit některou z starověkých památek. Na ty je totiž tato oblast opravdu bohatá. Přímo ve městě Bodrum, kterému se dříve říkalo Halikarnas, se nachází jeden ze sedmi divů světa. Respektive jeho pozůstatky, pozůstatky po Mauzoelu v Halikarnasu. Šlo o ohromnou hrobku krále Mauzoela, z níž se do současnosti dochovaly však pouze zlomky. Vstupné 8 TL (TL je zkratka pro tureckou měnu).

Bodrum je odblast památkám přímo zaslíbená. Na turecké poměry ne až tak daleko odsud, cca 160 km severně, leží další div antického světa, ve své době velkolepé město Efesos v čele s Artemidinim palácem.

Aniž byste si museli půjčovat auto, můžete navštívit i římský amfiteátr nebo hrad Sv. Petra.

Dovolená v oblasti Bodrum

Na dovolenou k moři? Z mé osobní zkušenosti mohu říct, že Vás Bodrum rozhodně nezklame. Vybrali jsme pro Vás velmi atraktivní nabídky dovolené v Turecku, jak v oblasti Bodrumu, tak v jiných letoviscích.

Aktuální počasí Bodrum

Clear
Tomorrow 05/07 0%
Clear
Mainly sunny. High 24C. Winds NW at 10 to 15 km/h.
Mostly Cloudy
Sunday 05/08 0%
Mostly Cloudy
A mix of clouds and sun in the morning followed by cloudy skies during the afternoon. High 24C. Winds light and variable.
Clear
Monday 05/09 0%
Clear
Sunny skies. High 26C. Winds light and variable.
Clear
Tuesday 05/10 0%
Clear
Mostly sunny skies. High 26C. Winds NW at 15 to 25 km/h.
Clear
Wednesday 05/11 0%
Clear
A mainly sunny sky. High 27C. Winds NW at 15 to 25 km/h.
Partly Cloudy
Thursday 05/12 10%
Partly Cloudy
Sunshine and clouds mixed. High 27C. Winds light and variable.

Mapa Bodrum

Nechte se zlákat k dovolené v Bodrumu, nebudete litovat. Prohlédněte si jeho okolí na přiložené mapě.