Oblíbená destinace všech cestovatelů pro letní dovolenou u moře s All–inclusive →

Dovolená v Turecku a bezpečnost v roce 2018

Bezpečnost 2017Turecko aktuálněTurecko v médiích

Téma „bezpečnost“ je mezi cestovateli prahnoucími po levné dovolené v Turecku velmi často skloňováno. Není divu, v minulých letech média příliš pozitivní informace o Turecku nešířila a proto mohli cestovatelé nabýt dojmu, že se nejedná o bezpečnou zemi. Opak je pravdou. Více v tomto článku.

Bezpečnost 2018

Letošní rok (2017) je prozatím velmi klidný bez náznaků jakékoliv hrozby a proto jsou očekávání z řad cestovatelů obrovská. Turecko zdá se znovu zaujme přední pozice v seznamu nejnavštěvovanějších zemí z hlediska letní dovolené. Bezpečnost je dobrá, pro turisty bez hrozeb.

Společně s tím se však také pojí cena zájezdů do Turecka – predikce cen zde >>

Turecko aktuálně

Aktuální bezpečnost v Turecku sleduje a monitoruje České velvyslanectví v Turecku, které o aktuální bezpečnostní situaci informuje prostřednictvím stránek Ministerstva zahraničí ČR v sekci Bezpečnostní upozornění. Zde naleznete vždy aktuální a reálné hrozby.

Turecko v médiích

Do médií se dostane vždy jen polovina informací, ta která šokuje a děsí. Proto bývají informace k bezpečnosti většinou zkreslené.

A i kdyby se znovu něco dělo, tak je Turecko zhruba 10x větší než Česká republika a proto, vznikne–li nějaký konflikt ať už s uprchlíky ze Sýrie či teroristy, v žádném případě neovlivní běh turismu v lokalitách Turecké a Egejské riviéry. I samotný Istanbul je od těchto letovisek vzdáledfný přes 500 km vzdušnou čarou.

Proto média berte s nadhledem a raději se informujte o doporučení pro cestovatele z hlediska bezpečnosti v Turecku přímo na stránkách Ministerstva zahraničí ČR.

Naposledy aktualizoval David dne .
Turecko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

7 komentářů k “Dovolená v Turecku a bezpečnost v roce 2018

 • dobry den mam jet z dětmi v cervnu na dovolenou do turecka.mam se prosim nejak obavat nejakeho nebezpečí.nebo na letisti v turecku.nevim jaka je tam aktualni situace.dekuji petra

  • Dobrý den, v posledních týdnech není žádný důvod k obavám a pevně věřím, že tomu tak po celou sezónu 2017/2018 zůstane.

 • Ahoj ráda bych navštívila Istambul leden/únor 2018 je tam bezpečno? a co doporučujete vidět?

  • Aktuální bezpečnost je v Turecku stabilní, velká rizika nehrozí.
   V Istanbulu to budou určitě hlavní mešity, ale líbila se mi i procházka od Taksimu ulicí Istiklal Caddesi, kterou jsme pomalu došli až do starého centra k zmiňovaným mešitám a Velkému bazaru.

 • Dobrý den,
  hodí se pro dospělé i pro děti před cestou do Turecka podstoupit nějaká očkování?
  Děkuji.

  • Dobrý den Jano, není potřeba mít speciální očkování do Turecka. Postačí ta očkování, která jsou vhodná pro pobyt v Česku.

 • Dobrý den.letime se ženou do Istanbulu užít si staré město a památky na konci dubna. Situace už je doufám klidná a nic nehrozí? Je třeba si dat na nějaká místa pozor. Či někam nezabloudit po setmění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *