Oblíbená destinace všech cestovatelů pro letní dovolenou u moře s All–inclusive →

Červen: počasí v Turecku v červnu

Turecko bývá turisty velmi často vyhledáváno, a to zejména kvůli počasí. Turecko, oproti jiným evropským destinacím, má prodlouženou turistickou sezonu. Je to dáno zejména vysokými teplotami, které se prvně začínají objevovat na konci května, a především pak v samotném měsíci červen.

Červen je prvním měsícem v roce, kdy se v Turecku vyšplhají teploty v průměru nad 30°C. Na dovolenou do Turecka tak mnoho lidí vyráží právě již v červnu. Kromě teplého počasí je červen také hojný na velmi levné last minute zájezdy. Last minute Turecko se cenově v červnu pohybuje okolo 7 – 8 tisíc s All inclusive. Což oproti červenci či srpnu, kdy se teploty šplhají i k 35°C, je úspora v průměru řádově jeden až dva tisíce korun.

Počasí v červnu – Turecko

Detailně v číslech o počasí v Turecku pro měsíc červen:

  • Maximální teploty: 30°C
  • Minimální teplota: 19°C
  • Teplota moře: 23°C
  • Denní svit: 12 hodin
  • Počet deštivých dnů: 1

Do Turecka se tedy v červnu vydejte tehdy, chcete-li ušetřit a užít si nepřeplněné turecké pláže. Počasí v červnu vám rozhodně dovolenou nezkazí, navíc se vyhnete absolutnímu vedru, které je v červenci a srpnu. Pro pořádné teplomily však doporučuji právě období letních prázdnin, kdy jsou teploty nad 30°C doslova garantovány.

Kam dál? Přečtěte si také o počasí v Senegalu, počasí na Kapverdských ostrovech či teplotě moře v Egyptě.

Naposledy aktualizoval David dne .
Turecko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *