Oblíbená destinace všech cestovatelů pro letní dovolenou u moře s All–inclusive →

Pas a vízum

Do Turecka jedině s pasem

Před každou cestou je dobré se informovat o režimech vstupu do dané země. V případě Turecka neplatí žádná výjimka a neznalost neomlouvá. Turecké vízum nebudete již od roku 2005 potřebovat. Co ale budete muset mít je cestovní pas. Minimální požadavek na cestovní pas je platnost alespoň 3 měsíce po opuštění země. Já však doporučuji si platnost ohlídat alespoň na 6 měsíců.

Turecko bez víza

Dále je nutné připomenout, že Váš pobyt v Turecku nesmí přesáhnout 90 dní v po sobě jdoucích 180 dnech. V opačném případě je pak nutné požádat o prodloužení víza až o 180 dní. Tak můžete učinit přímo v Turecku.

Do Turecka na občanku?

Ne. Turecko je stále zatím ve stádiu kandidátské země pro vstup do Evropské unie. Proto je nutné mít na paměti, že občanský průkaz pro vstup na území Turecka Vám rozhodně stačit nebude.

Doklady již máte, a co dovolenou? Máme ty nejlepší ceny na českém trhu!

Děti musí mít pas

Od 1.července 2013 vešel v platnost nový zákon Evropské unie, který jasně nařizuje, že každá osoba musí vlastnit svůj cestovní pas nezávisle na věku jedince. Z tohoto důvodu je nutné, aby i Vaše děti měly svůj vlastní pas. V opačném případě Vám nebude umožněn odlet z Evropské unie.

Naposledy aktualizoval David dne .
Turecko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Jeden komentář k “Pas a vízum

  • Dobrý den, chtěla jsem se zeptat můj manžel je z Pákistánu a chtěli bychom letět do Turecka potřebuje vízum? Děkuji Monika B

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *