Oblíbená destinace všech cestovatelů pro letní dovolenou u moře s All–inclusive →

Turecko v říjnu – jaké je počasí?

Chystáte se na dovolenou do Turecka letos v říjnu? Zajímá vás, jaké bude počasí, aktuální teploty vzduchu či průměrná teplota moře? Potom čtěte dále. Připravil jsem pro vás detailní popis Turecka v říjnu.

Díky své poloze je Turecko vhodné téměř k celoroční návštěvě. Pokud se chcete však místo cestování po památkách věnovat slunění a koupání v místním moři, říjen je poslední měsíc roku, který je vhodný i pro tuto relaxační dovolenou.

Počasí říjen – Turecko

Teploty se v říjnu pohybují stále daleko za hranicí 20°C. Denní průměry jsou minimálně do první poloviny října okolo 26°C, což je teplota tak akorát ke koupání. Je však nutné počítat s občasnými srážkami, jelikož se nad Tureckem začínají objevovat místy mraky. Nejedná se ale o nic dramatického. Slunce na obloze svítí stále více jak 8 hodin v kuse.

Teplota moře v říjnu je na tom o poznání lépe, než teploty vzduchu. Moře jak je známo se dlouho ohřívá, ale naopak také déle chladne. Díky tomu si můžete i během měsíce října užívat příjemné teploty vody 24°C.

3 důvody proč se vydat na dovolenou do Turecka v říjnu

  • Ceny zájezdů, a to i včetně all inclusive, jsou značně nižší než během června, července a srpna
  • Místní pláže jsou díky nižší poptávce prázdnější a hlavně čistší
  • Počasí je v říjnu stále vhodné ke koupání i slunění

Stále přemýšlíte, zda letět na dovolenou do Turecka? Podívejte se na aktuální nabídku nejlevnějších zájezdů a nechte za sebe rozhodnout své cestovatelské touhy.

Naposledy aktualizoval David dne .
Turecko čeká! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →